NAPOSCSIBE rendelhetö ELADÓ-Napos csirke Broiler, Baromfi,Elönevelt csirke,

Fehér Húshibrid - broiler csirke,broiler,paraszt csirke - gyöngytyúk - kendermagos - kopasznyakú - elönevelt csirke elöjegyezhetö,naposcsibe,napos csibe,kiscsirke,naposcsirke,naposcsirke,Videók,Online Film,Youtube videók

 Naposcsibe rendelhetö eladó-Naposcsirke broiler baromfi

                  cobb500.jpg                                           cobb500.jpg

 

 ÜDVÖZÖLLEK AZ OLDALON 

 

                                 www.naposcsibe.hupont.hu

 

hushibrid.jpg

   

ilyen leszek ha megnövök :) 

NAPOSCSIBE RENDELHETŐ ELADÓ

 

                                Sírós

 Fehér húshibrid naposcsibe 

  Budapest Környéke !!! 

          Kistételben !!! 50 -100 db

 OLDAL IDEIGLENESEN SZÜNETEL 

 

elonevelt-hushibrid-csirke-egyeb.jpg

                                                Elönevelt 

 

naposcsibe2.jpg

Napos   

 

                                Fehér Húshibrid                                                                                                                                                                     

Gyorsan növö fajta 

1.8 kg-2.2 kg / 7 hét (49nap) 

Helyes takarmányozás esetén 

Legjobb vérvonalú csibék 

 

 

 

FIX ÁR  180 Ft / db-tól 

 

 

Tel : -----------------

 

   

                               

naposcsibe.jpegnaposcsibe.jpg

 

naposcsibe2.jpg

 

Keltetés

 

 

 

Fizikai és mechanikai tényezők összessége, amelyek nélkülözhetetlenek a tojásban levő embrió fejlődéshez és kikeléséhez.

 

A természetes keltetéskor a kotlós alakítja ki, mesterséges keltetéskor a keltetőgépben kell megteremteni a megfelelő hőmérsékletet, páratartalmat, levegőellátást, a tojások forgatását és hűtését.

 

A keltetőtér hőmérséklete a kotlós alatt, a bőrrel való közvetlen érintkezésben: 39-40 °C. Az optimális hőmérséklet, amiről a keltetőtérben gondoskodni kell, 37-38°C körül van. A hőmérséklet nagyobb mérvű ingadozása nem engedhető meg, mert az embrió a 41,5-42°C-on elpusztul, 28°C-on megáll a fejlődése. A páratartalom igen fontos szerepet játszik abban az anyagcserében, amely a keltetés alatt álló tojás és környezete között lejátszódik.

 

A csirkék számára a keltetés 18. napjáig ált. 60% körüli relatív páratartalom szükséges. Ezután növelni kell a kelésig 70%-ra. A pulykák keltetésekor is nagyobb a relatív páratartalom-szükséglet. Természetes keltetéskor a tojásokat körülvevő levegő kicserélődését a tollak átbocsátóképessége teszi lehetővé. Azonkívül naponta legalább egyszer, amikor a kotlós leszáll a fészekről, megújul a tojásokat körülvevő levegő.

 

A keltetőgép megfelelő szellőztetéséről gondoskodni kell, mert az embrió olyan közegben fejlődik megfelelően, amelynek oxigéntartalma 21%. A tojások elhelyezése és forgatása fontos keltetéstechnológiai tényező. A tojások a keltetőgépbe hegyes végükkel lefelé tálcázva kerülnek. Kivétel a lúdtojás, amelyet vízszintes helyzetben - légkamrával a lapos ventilátor felé - kell tálcázni.

 

                                                   elonevelt.jpg

Elönevelt csirke :)

 

A forgatás elősegíti a szabályos vérkeringést az embrió teste és a járulékos részek között. A forgatásnak a keltetési időszak első felében van nagyobb jelentősége. A tojások időnkénti lehűlése a hőmérséklet-változást kísérő nyomásváltozás eredményeként jó hatással van a gázcserére. Legnagyobb jelentősége az intenzív anyagcsere-folyamatokat kísérő biológiai hő keletkezésének időszakában van.

 

A korszerű keltetés-technológiában a tojások gépben és gépen kívül is hűthetők. A keltetőüzemben v. még a termelőüzemben történik a tojások előzetes kezelése, osztályozása, lámpázása, fertőtlenítése. A keltetésre alkalmas tojásokat nagyság szerinti osztályozás után tálcázni kell, ügyelve arra, hogy egy tálcára azonos nagyságú tojások kerüljenek. Egy-egy tenyészetből származó tojásokat lehetőleg ugyanabban a gépben kell elhelyezni.

 

A gépbe berakás előtt a tojásokat legalább 24, legfeljebb 72 óráig pihentetni kell. A kelés egyöntetűsége és gyors lefolyása céljából ugyanazon keltetőgépbe azonos módon előkezelt, azonos korú, fajtájú, ill. azonos hibrid tojásokat helyeznek. A kikelt csibéket néhány órai pihentetés után osztályozzák. A jó minőségű csibe szikzacskója felszívódott, kemény tapintású. A keltetés után 24-30 óráig nem éri a csibéket károsodás, ha nem jutnak eleséghez.

 

Naposcsibe szállítására mindennemű szállítóeszköz igénybe vehető. A zárt szállítótér hőmérséklete 22-29°C közötti legyen. Télen elő kell fűteni, nyáron pedig elő kell hűteni a szállítójármű rakodóterét. A keltetőgépek a kapacitás, az üzemanyag, ill. a hőforrás, a tojások helyzete, forgatása v. egyéb belső v. külső műszaki jellemzők alapján osztályozhatók. Ált. három fő keltetőgéptípus különböztethető meg: asztali keltetőgépek, szekrényes motoros keltetőgépek és termes keltetők.

 

Az asztali keltetőgépek csoportjába sorolhatók a kis asztali keltetőgépek, amelyek meleg vízzel v. meleg levegővel működnek. Kapacitásuk 30-tól 900 tojásig terjedhet. A szekrényes keltetőgépek és a termes keltetők az asztali gépeknél lényegesen bonyolultabb műszaki berendezésekkel megépített készülékek, amelyek tojásbefogadó képessége 1200-tól több tízezerig is terjedhet

 

 

 

kiscsibek.jpg

 

 

 

                                      Naposcsibék nevelése :

 

A házityúk tenyésztés eredményessége nagyban függ a tartási helytől, valamint a madarak gondozásától. A modern hús és étkezési tojás termelő üzemek a baromfiakat előre meghatározott tartástechnológia szerint tartják. A napos baromfiaktól kezdve a kifejlett állatokig, minden korosztály számára elő van írva a helyes tartásmód, a takarmányozás és az ajánlott környezeti igények, ahol az állatok optimális körülmények között a legnagyobb hatásfokkal termelhetnek. Sajnos a díszbaromfi tenyésztők számára ilyen iránypontok nem állnak rendelkezésre, ezeket legtöbbször önmaguktól kell kitapasztalni.

 

A kis létszámú díszbaromfi állományok esetében, hacsak nem képviselnek valamilyen roppant nagy értékű fajtát, a legtöbbször lehetőség sincs arra hogy a környezeti hatásokat be tudjuk állítani. A környezeti tényezők hatásait csak mérsékelni tudjuk, hogy madaraink el tudják viselni a szélsőséges időjárási hatásokat.

 

Vizsgáljuk meg a dísztyúkok tartási helyével szemben támasztott követelményeket. A leghelyesebb megoldás az, ha tyúkjainkat fajtánként és lehetőség szerint színenként is szétválogatva tartjuk. Egész évben így ajánlatos tartani őket, mert a tenyészidényen kívüli összevegyítésnek sok hátrányos következménye lehet. Igaz ugyan hogy gondozásuk sokkal könnyebb, de a kellőképpen össze nem szokott madarak a csipkedési sorrend kialakulásáig komoly sérüléseket okozhatnak egymásnak.

 

A sorrend kialakulása után pedig a gyengébb egyedek állandó zaklatásnak és folyamatos menekülésnek lesznek kitéve, melynek következményeként tavaszra nem várhatunk tőle megfelelő teljesítményt. A betegségek kórokozói és a paraziták terjedése felgyorsul. A tenyészállományok kiscsoportos elhelyezésekor figyelembe kell venni a helyes ivararányt. A szakirodalmak szerint a házityúk helyes ivararánya 1:10, ami azt jelenti hogy 1 kakas, 10 tyúkot tud megfelelően ellátni a tenyészidőszak folyamán. Ilyen ivararány esetén a tojások termékenységi százaléka 80-90 % lesz.

 

                          naposcsibe2.jpg                          

 

  A díszbaromfiak esetében ez az arányszám módosulhat. Mivel sok különleges tollazatú fajta létezik, valamint az óriás és törpe alkatú fajtáknak más és más a vérmérséklete, ezért szerintem az optimális arány 1:5-1:7-re módosul. Az állománysűrűség szintén attól függ hogy milyen méretű és vérmérsékletű fajtát akarunk elhelyezni a karámban. A szakirodalom tenyészállományok elhelyezésekor tojó típusú fajtáknál 5-6 db/nm egyedsűrűséget javasol, hústípusú fajtáknál 4-5 db/nm-t ajánl.

 

Ezek a mutatók számunkra nem sokat segítenek. Szerintem a legideálisabb egyedsűrűség egy nehéztestű fajtánál 1-2 db/nm, a könnyűtestű fajták esetében 3-5 db/nm, a törpéknél pedig 6-8 db/nm. Ezeket a számokat részben saját tapasztalataimra, részben pedig Holland és Német tenyésztők ajánlásaira alapozom. 

 

Baromfiainkat tarthatjuk teljesen zárt körülmények között. Ebben az esetben egy erre a célra kialakított épületen belül helyezzük el madarainkat. Az épületben kis karámokat alakíthatunk ki, melyekben a tenyészcsoportokat helyezhetjük el. A karámokban érdemes kis ólakat elhelyezni, ahová a madarak éjszakára behúzódhatnak, vagy ülőfákat készíteni. A karámok kialakításánál ugyanazok a szempontok mérvadóak, mint a szabadban elhelyezett kifutós tartású karámok esetében. A másik lehetőség hogy az épületen belül ketreceket helyezünk el, melyeknek zárt deszka padlójuk van, az oldalait pedig fém vázra feszített drót fonat alkotja.

 

A ketrecek belterületét az elhelyezni kívánt madarak száma határozza meg, belmagassága 50-60 cm lehet. Ezeket a ketreceket egymás fölé rakva, 2-3 szintet is kialakíthatunk. Ilyen tartásmódot azonban csak kis mozgásigényű, törpe fajták esetében alkalmazhatunk. Az épületen belüli tartásnál mi állíthatjuk be a környezeti paramétereket, a legoptimálisabb mértékben / hőmérséklet, páratartalom, fény, légmozgás /. Előnye az ilyen tartásmódnak hogy a káros hatásokat kiküszöbölhetjük, pl. csapadék, szél, vadmadarak, ragadozók.

 

Hátrány hogy folyamatos kontrolt igényel, a madarak természetszerű tartási igényeit pótolnunk kell, és nem utolsó sorban drága.Ilyen tartásmódot csak különleges tollazatú fajták esetében javaslom / hosszúfarkú, dús lábtollú, nagy bóbitájú és selyem tollazatú fajták /, valamint néhány különleges ázsiai származású viador fajtánál.

 

NAPOS CSIBE FOGADÁSA:

 

A napos baromfi fogadása előtt szükséges az ólak, etetők, itatók fertőtlenítése. Az ólak esetén ez történhet frissen oltott mésszel ill. klórmésszel. Az etetőket és az itatókat lehetőség szerint / Hypo, Formalin, Bromosept, stb./ kezeljük. Nagyon fontos, hogy a padozat felett 1 méterig 36 o C legyen. A naposcsibék testhőmérséklete 42oC! Ha a komfort érzetük nem megfelelő az elhulláshoz vezet, ebből fakadó reklamációt nem áll módunkban elfogadni! Naposcsibék etetése, itatása: A takarmányozásra vagy jó minőségű intenzív tápot használjunk, vagy koncentrátummal készítsünk házilag megfelelő minőségű keveréktápot. A napos baromfinak fehérje dús és legfőképp finoman őrölt baromfi indítótápra van szükségük. Ez azért nagyon fontos, mert ellenkező esetben csak a számára kedvezőbb ízű, alakú és színű takarmányt kicsipegeti és a többi, számára fontos vitaminhoz nem jut hozzá egyenletesen. A 3. héttől baromfi nevelőtápot, 5-6. héttől baromfi befejezőtápot javasoljuk. Meg kell akadályozni a takarmány kiszóródását, mert a különböző fertőzésekhez vezethet. A csibék előtt mindig legyen friss víz, illetve folyadék. A érkezés után egy órán belül innia kell a csibének, mert különben kiszárad, fejletlen marad. A víz hőmérséklete minimum 26oC legyen.A naposcsibék vitaminozása: A naposcsibéket garantáltan vakcinázottan hozzuk forgalomba, Baromfipestis elleni védelmet kapnak. Az első héten kamillateás itatás javasolt a hasmenés, megfázás elkerülése végett. Hátralevő időben almaecetes vagy ecetes víz is hatásos lehet. A minőségi fehérje, vitaminos és gyógyszeres táptakarmány nagyban javíthatja a baromfik betegséggel szembeni ellenálló képességét ill. jó hatást, gyakorol a növekedésükre is. A 14. ill. 28. nap Gumboró elleni itatás feltétlen szükséges! A vakcinát kérje állatorvosától. A nem teljes értékű táp etetésekor (vagy táp hígításakor) ajánlott ásványi anyag és vitamin kiegészítők, vitaminok külön adagolása. Sokféle vitaminféleség kapható, felhasználásakor a mellékelt utasításokat be kell tartani!!! Fontos a szelén és E-vitamin pótlása is. Egyik leggyakoribb szelénhiányos kórkép a csirkék agylágyulása (görcsös rohamokkal jár), csirkék mozgászavara olykor lebénulással járó vázizom elfajulás, ezek kezelésére ajánlatos a Tetraselen. A csontfejlődési és tollasodási zavarok, a nyomelem hiány okozta végtag- rendellenesség, fejlődési zavar, illetve a tojástermelés csökkenésének megelőzésére adjuk a mangánt, a rezet, és a cinket tartalmazó Phylamic oldatot. A kiváltó ok többnyire az állatok hiányos mészellátás! E rossz szokás kialakulását előidézheti a termelők azon gyakorlata is, hogy a tojáshéjat nagy darabokban szórják a baromfiak elé. A kannibalizmushoz hasonlóan,a tojásevésben is szerepe lehet az "unalomnak". A jelenség fellépésekor sürgősen rendezni kell mindenekelőtt a kalciumellátást. A tojófészekbe tegyünk szénát vagy puhára dörzsölt szalmát, mert a tojótyúkok kedvelik.(1.) Tollcsipkedés,

 

                                                  kep005.jpg

 

Kannibalizmus:

 

A tollcsipkedés és a kannibalizmus oka azonos, a fokozatbeli különbség a bántalom előidézésében szereplő tényezők összegződésével, valamint az állatok eltérő vérmérsékletével magyarázható. Kialakulását a tartási és a takarmányozási hibák mellett számos egyéb tényező is elősegítheti. (1.) Ilyenkor a legagresszívabb egyedeket ki kell venni az állományból, sérülteket is, a sérülésüket kezelni kell sebfertőtlenítővel. A kiváltó okokat meg kell szüntetni. Kiváltó okok lehetnek: takarmányozási hibák: nyomelemek, ásványi anyagok, vitaminok, fehérje hiánya, nem megfelelő takarmány etetése,zsúfolt tartás: nagy állomány sűrűség, éhségérzet: a takarmány kevés fehérjét és aminosavat tartalmaz, nyersrosthiány: is előidézheti az éhségérzetet, a megfelelő nyersrost tartalmú (zab, árpa, korpa? stb.) takarmányok növelik a jóllakottság érzetét, így a jószág nyugalmához is hozzá járul, kevés az etető- és itató hely, erős megvilágítás: ingerlékennyé teszi az állatokat, nem megfelelő tojófészek, különböző stressz-hatások, nem megfelelő levegő és szellőzés hiánya, az állatok unatkozása, szemes takarmány illetve zöldtakarmány beszórásával elvonhatjuk figyelmüket

                                         Baromfitartás Télen 

Jóllehet a háziasított baromfifajták jól viselik a téli hideget, mégis biztosítanunk kell számukra az optimális körülményeket. A fajbaromfi tenyésztésben az ólak rendszerint nem fűtöttek, úgy kell azonban szigetelni, hogy többé-kevésbé fagymentes maradjon. Ha az ól hőmérséklete hosszantartó fagyos időszak esetén tartósan fagypont alatt marad, megszűnik a tojásrakás, és csak akkor indul újra, amikor beköszönt a tavasz. A tenyésztőknek nem csak a friss tojásokról, hanem a költésre már alkalmas tojásokról is le kell mondaniuk. Az olyan fajtáknál, melyek tenyésztése hosszú ideig tartó fejlődésük miatt nehéz, a keltetést már a tél végén el kell kezdeni, különben a korai kiállításokra nem fejlődnek még ki teljesen.Hideg periódusban a tojásrakás beállása fajtától függően változik. Azoknak a fajtáknak, melyek az ázsiai csoporthoz tartoznak, pl. Wyandotten, Rhode Island, New Hampshire, Brahma, Australorps, és ezek törpe változatainak kevésbé változik meg tojásrakó teljesítményük, mint az Italiai, Minorka, Leghorn fajtáknak. A trópusi és szubtrópusi régióból származó kacsák és tyúkfélék, melyek még nem szoktak hozzá teljes mértékben klímánkhoz, meleg istállót igényelnek, mely illeszkedjen az állatok szükségleteihez és megfelelő mérettel is rendelkezzen. Ha az állatoknak hosszabb ideig az istállóban kell maradniuk, fürdetőre is szükségük van.Friss ivóvízre télen is naponta van szükségük. Ha a víz megfagy az itatóban, akkor az állat nem tud elegendő mennyiséget magához venni, ezért az itatót mindig fagymentesen kell tartani.

A fűtetlen ólakban befagyhat a víz, így ügyelnünk kell arra, hogy azt naponta többször kicseréljük. Azért hogy elkerüljük az ivóvíz befagyását, vízmelegítőt is alkalmazhatunk. Ezek a melegítő lemezek, melyek az itatótál alatt helyezkednek el praktikusak és megbízhatóak, energiaszükségletük pedig 15-25 Watt között változik. Hogy elhelyezhessük az ólban, áramforrásra van szükségünk. Egy 1,5 literes itató megfelelő hőmérsékleten tartásához elegendő egy 15 Watt áramot használó melegítőlemez. A hőforrás arra is kiváló, hogy az itatót a szabadban, például volierekben is fagymentesen tartsuk.A libáknak és kacsáknak jó közérzetükhöz nyílt vízfelszínre van szükségük. Ha lehetséges, még nagyon alacsony hőmérséklet esetén se vonjuk meg tőlük az úszási- és fürdési lehetőséget. Ha ez nem tudjuk lehetővé tenni, akkor legalább a napi kifutón való tartózkodást biztosítani kell számukra. A hideget és a havat a récefélék könnyen elviselik, a nedves istállók és az áporodott levegő azonban minden állat számára káros.Nagyon hideg időben és hóban a baromfik már nem használják a kifutót, szívesebben tartózkodnak az ólban. Hogy az az állatok igényeinek megfeleljen, nem szabad túlzsúfoltnak lennie. Kiegészítésként berendezhetünk számukra egy úgynevezett télikertet, ahol az állatok napközben tartózkodhatnak, mert a fény, a nap és a levegő nagyon fontos számukra a jó közérzethez.Ilyenkor az istálló higiéniája is nagyobb figyelmet kell fordítanunk. A hideg évszakban az állat gyakran tartózkodik az ólban, ekkor tehát sokkal nagyobb mennyiségű trágya halmozódhat fel, mint az enyhébb évszakokban. Hogy az alom mindig száraz legyen, hetente kell újítanunk. Télen a fű növekedése is megáll a kifutó területén, a baromfik így nem tudják hasznosítani. A hiányzó zöldet másképp kell pótolnunk. Fűpótlóként adhatunk salátát és zöldséget, némi cukorrépát, endíviát, fejes káposztát, kelkáposztát. A legjobb, ha finomra vágjuk és minden nap frissen adjuk ki. Baromfifajtától függően kínálhatunk nekik bizonyos gyökérféléket, mint pl. répát, céklát, zellert is.

Ezeket reszelt formában adjuk ki és keverjük össze almával vagy más gyümölcsökkel, esetleg vitaminokkal. Természetesen ezt is naponta kell elkészítenünk. A kapirgálók egyébként a száraz bogyókkal, például mazsolával is ügyesen bánnak - és a csemege még az egészségi állapotunkra is jótékonyan hat.A tenyésztörzs jelentőssége a tenyésztés előmenetele szempontjából Februárban itt az ideje annak, hogy összeállítsuk leendő állományunk számára a tenyésztörzset. A tapasztalt tenyésztők az összeállításkor figyelembe veszik a tenyészetről szóló dokumentumokat, a kiállítási eredményeket és saját tapasztalataikat. A tenyésztörzsben nem lehet alacsony értékű állat. A gyakran hallott érv, hogy <<Minden tyúkot a csapatban hagyok, összeszedem a tojásaikat, azokét azonban nem keltetem ki  tagadhatatlanul csak rossz eredményre vezet (megj.: rosszabb termékenyítési arány, vagy véletlenül hozzákeveredik a keltetésre szánt tojásokhoz (B.A.)). Csak a csapófészkes ellenőrzéssel tarthatjuk távol ezen tyúkok tojásait a keltetéstől.Alapvetően kicsi tenyésztörzset kell tartanunk. A legideálisabb, ha egy hímállatot 2-4 tojóval teszünk össze. Aki a szükségesen túl nagyobb területtel is rendelkezik, egy időben akár 2-3 törzset is beállíthat, ezzel jelentősen megnöveli a tenyésztési lehetőségeket. Ha még a származási vizsgálatot is elvégezzük, az előrehaladás biztosított a tenyésztéskor. A törzsbe csak egészséges, életerős, a standard követelményeknek megfelelő állatot szabad bevinni!

Ahol a terület nagysága nem teszik lehetővé azt, hogy több törzzsel dolgozzunk, kevesebb tartalék kakast tartsunk. Egy saját tenyészetből származó tartalék kakas mindig sokkal értékesebb, mint egy akárhonnan vásárolt egyed. A tartalék kakas lehetővé teszi számunkra, hogy két apavonalat alakítsunk ki. Ez az eljárás hozzájárul ahhoz, hogy a törzsre vonatkozó elvárásainkat, termékeny tojásokat és jó eredményeket érjünk el.Az állatok tartására és ápolására ebben az évszakban kell a legnagyobb figyelmet fordítani, ha valamit elmulasztunk, azt csak a következő évben korrigálhatjuk.Különösen a fiatal és új tenyésztőknél okozhat nehézséget a tenyésztörzs összeállítása, nekik szükségük van a helyi egyesület támogatására.

Itt jön képbe az a tapasztalt vezető, akinél ideális esetben kezdeményezhetjük, hogy látogassa meg a tenyészetünket vagy akár tanácsadásért is fordulhatunk hozzá. Azonban sokan közülük sajnos csak akkor aktivizálják magukat, ha a fiatal egyedek gyűrűzéséről van szó, s ekkor általában már túl késő van ahhoz, hogy az elkövetett hibákat korrigáljuk. Ezek a lehetőségek és módszerek a svájci baromfitenyésztésben biztosítottak, és mindenkinek saját dolga, hogy ezt a kihasználja. Az egyesületek minden évben kurzust szerveznek a kezdő tenyésztőknek, éppúgy mint a vezetőségnek. Habár a kurzusok regionálisak, más régióban élő tenyésztők is részt vehetnek rajtuk.

A Tierwelt-ben minden kurzus időpontját közzéteszik, nekünk annyi a dolgunk, hogy a számukra megfelelőre jelentkezzünk. Különböző témákban szervezik meg az előadásokat, melyeken sok hasznos információval gazdagodhatunk.A költésre alkalmas tojásokat a keltetés előtt nem szabad 14 napnál tovább tárolni. A két hét elteltével ugyanis gyorsan és sokat vesztenek minőségükből és a kelési arány is rohamosan csökken. A tojásokat olyan gyorsan, ahogyan azt csak lehetséges a tojás lerakása után össze kell gyűjteni és dátummal és - ahol csapófészkes ellenőrzés van- a tojó gyűrűszámával ellátni. Ha a díszbaromfi fajták már elültek, ügyeljünk arra, hogy a tojások ne fagyjanak meg. A legjobb, ha összegyűjtjük őket és műtojással helyettesítjük. Néhány déli féltekéről származó kacsafajta még mindig az ott jellemző éves költési ciklust követi. Ez azt jelenti, hogy például a Hawaii lúd tél közepén költ, emiatt a kikelő fiatalokat megfelelő módszerekkel kell védenünk. A tojások tárolása hűvös, nem túl száraz helyen történjen. Hogy a tojások napi forgatását megkönnyítsük, előnyös, ha ezeket a tojásokat belehelyezzük egy tiszta tojástartóba.

A kartont állítsuk ferdére és naponta egyszer billentsük át úgy, hogy az addig alul levők kerüljenek felülre.A korai keltetés a legtöbbször csak keltetőgéppel lehet eredményes, a kotlók az év ezen korai szakaszában még nem állnak rendelkezésre. Aki maga keltet keltetőgéppel, az a biztonság kedvéért előtte végezzen el egy próbaüzemet. Ha hibák merülnek fel, arra még időben fény derül és így nem veszélyeztetjük az első kelést. Ha a tojásokat nem otthon keltetjük, megéri időben felkeresnünk a bérkeltetőt, és a kívánt keltetési időpontot lefoglalni. Aki nem ismer ilyen bérkeltetőt, érdeklődhet a kisállattenyésztő egyesületnél, itt bizonyára tudnak segíteni. A hetente megjelenő Tierwelt-ben a hirdetések közül ki is választhatjuk magunknak a megfelelő bérkeltetőt.

 

 

 

                              Tejfölös csirkepaprikás recept

 

 

 

tejfolos-csirkepaprikas-nokedlivel.thumbnail.jpgOlajon megdinszteljük a finomra vágott vöröshagymát, és fokhagymát, megszórjuk pirospaprikával, belerakjuk a csirkecombokat,sózzuk, borsozzuk, babérlevéllel ízesítjük (tehetünk bele 1-2 szál borsikafüvet, 1 paradicsomot, 1 paprikát), kevés vizet öntünk alá és fedő alatt puhára pároljuk. Mikor a hús puha, a lisztet a tejföllel, és vízzel simára keverjük, ráöntjük a húsra, egyet rottyantunk még rajta. Tálaláskor nokedlit adunk hozzá.

 

hozzávalók : 1 kg csirkecomb

 

2 fej hagyma

 

3 gerezd fokhagyma

 

3 db babérlevél

 

2 evőkanál liszt

 

3 dl tejföl

 

izlés szerint só

 

izlés szerint bors

 

izlés szerint pirospaprika

 

szükség szerint víz

 

szükség szerint olaj 

 

 

 


 

                          Csirkepörkölt

 

Hozzávalók Húsok: Egy csirke, vagy 5 db csirkecomb Zöldségek:1 db. zöldpaprika, 1 db. paradicsom, egy nagy fej hagyma. Egyéb: egy evőkanál zsír, só, őrölt pirospaprika.

 

Elkészítés: A csirkét jól megmossuk, apróra feldaraboljuk. A hagymát apróra vágjuk. Egy lábasban felhevítjük a zsírt, és beletesszük az apróra szeletelt hagymát, üvegesre pirítjuk. Amikor megpárolódott, beletesszük a pirospaprikát, rögtön utána a feldarabolt hússzeleteket, és megkavarjuk.

 

Mellétesszük a kicsumázott, feldarabolt zöldpaprikát, és a paradicsomot. Ízlés szerint sózzuk. Lefedve kb. egy órán keresztül pároljuk. Ha elfogy alóla a folyadék, vízzel de nem bőven, mindig kicsit visszapótoljuk, hogy oda ne égjen, de azért jó sűrű zaftban párolódjon. Galuskával tálaljuk.

 

Ez az étel, és általában a zaftos pörköltféle ételek előre elkészíthetőek, és ha vendégeket fogadunk, érdemes előre elkészíteni, és elegendő tálaláskor csak felmelegíteni. Sok kapkodást lehet vele megspórolni.

 

Bár, ha galuskát adunk köretnek hozzá, az bizony frissen elkészítve az igazi. Savanyúságnak csemegeuborka, kovászolt uborka, uborkasaláta, vegyes paprika paradicsomsaláta vagy csalamádé adható mellé.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

     

                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

naposcsibe,naposcsibe,naposcsibe,naposcsirke,napos csirke,csirke,csibe,cobb,cobb,cobb,ross,Ross,cobb,cobb500,ross308,

tüzifa,szén,brikett,fabrikett,szén,tüzifa,tüzifa,nyárfa,tüzifa,szállitás,online,ONLINE

akác tüzifa,google,google optimalizálás,keresöoptimalizálás,google,google,Elönevelt csirke,elönevelt,csirke,baromfi elönevelt,ELÖNEVELT CSIRKE,ELÖNEVELTCSIRKE,

<!-- //<![CDATA[ var EtargetSearchQuery = '';//OPTIONAL_PAGE_URL var EtargetBannerIdent = 'ETARGET-hu-29732-120x600-IFRAME'; var EtargetBannerStyle = '&tabl=4&logo=0&title_color=0066d5&h_title_color=0066d5&title_underline=1&h_title_underline=1&font=arial&fsi=11&background_color=33ff00&nourl=0&background_opacity=100&hover_back=transparent&border_color=ffffff&border_style=simple&border_radius=5&text_color=000000&url_color=0066d5&h_text_color=000000&h_url_color=0066d5&url_underline=0&h_url_underline=1'; function etargetScript(){this.cs='utf-8';this.it='';this.S=null;this.I=null;this.fC=function(it,id){var D=document;var aB=D.getElementsByTagName('body');var sS=D.getElementsByTagName('script');for(var i=0;i<sS.length;i++){try{if(sS[i].i

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 50
Tegnapi: 61
Heti: 301
Havi: 1 135
Össz.: 541 926

Látogatottság növelés
Oldal: NAPOSCSIBE-NAPOSCSIRKE ELADÓ
NAPOSCSIBE rendelhetö ELADÓ-Napos csirke Broiler, Baromfi,Elönevelt csirke, - © 2008 - 2024 - naposcsibe.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »